Connor-Winfield CWX815-16.384M
CWX815-16.384M picture photo
Mfg. Part Number
CWX815-16.384M
Brief Description
OSC XO 16.384MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CWX815-16.384M.pdf
Availability of CWX815-16.384M
QUANTITY
CWX815-16.384M Order Process
Ship out your order
Specifications of CWX815-16.384M
Internal Part NumberEIS-CWX815-16.384M
TypeXO (Standard)
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWX815-16.384M
Related LinksCWX815-, CWX815-16.384M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
CWX815-16.384M Details Description
Related parts for CWX815-16.384M
IC OTP 512KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP POWER 500 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN +/-15VO datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE 9-9PIN NT TO GE PLC 5M datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO DIGIMESH 900MHZ RPSMA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf