Connor-Winfield CWX825-125.0M
CWX825-125.0M picture photo
Mfg. Part Number
CWX825-125.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CWX825-125.0M.pdf
Availability of CWX825-125.0M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CWX825-125.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of CWX825-125.0M
Internal Part NumberEIS-CWX825-125.0M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCWX825
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWX825-125.0M
Related LinksCWX825, CWX825-125.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
CWX825-125.0M Details Description
Related parts for CWX825-125.0M
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 1% 5W 11050 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN GND PLATE FOR 31POS PLUG datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LP3R 5.08/48/90 3.2SN OR datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf