Connor-Winfield CWX825-15.36M
CWX825-15.36M picture photo
Mfg. Part Number
CWX825-15.36M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 15.36MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CWX825-15.36M.pdf
Availability of CWX825-15.36M
QUANTITY
CWX825-15.36M Order Process
Ship out your order
Specifications of CWX825-15.36M
Internal Part NumberEIS-CWX825-15.36M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCWX825
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency15.36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWX825-15.36M
Related LinksCWX825, CWX825-15.36M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
CWX825-15.36M Details Description
Related parts for CWX825-15.36M
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.17VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 26COND 0.050" datasheet.pdf
CAP ALUM 770UF 250V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf