Connor-Winfield CWX825-30.0M
CWX825-30.0M picture photo
Mfg. Part Number
CWX825-30.0M
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CWX825-30.0M.pdf
Availability of CWX825-30.0M
QUANTITY
CWX825-30.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of CWX825-30.0M
Internal Part NumberEIS-CWX825-30.0M
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWX825-30.0M
Related LinksCWX825, CWX825-30.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
CWX825-30.0M Details Description
Related parts for CWX825-30.0M
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
IC RS232 2.5V IEC ESD 20-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 5V 12" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf