AVX Corporation CX2520DB32000D0FLJCC
CX2520DB32000D0FLJCC picture photo
Mfg. Part Number
CX2520DB32000D0FLJCC
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX2520DB32000D0FLJCC.pdf
Availability of CX2520DB32000D0FLJCC
QUANTITY
CX2520DB32000D0FLJCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX2520DB32000D0FLJCC
Internal Part NumberEIS-CX2520DB32000D0FLJCC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX2520DB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX2520DB32000D0FLJCC
Related LinksCX2520DB32, CX2520DB32000D0FLJCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX2520DB32000D0FLJCC Details Description
Related parts for CX2520DB32000D0FLJCC
CONN FFC VERT 12POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES 634 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
GUIDE BUSHING .025 WIRE datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf