AVX Corporation CX2520DB32000D0WZRC1
CX2520DB32000D0WZRC1 picture photo
Mfg. Part Number
CX2520DB32000D0WZRC1
Brief Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Datasheet Download
CX2520DB32000D0WZRC1.pdf
Availability of CX2520DB32000D0WZRC1
QUANTITY
CX2520DB32000D0WZRC1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX2520DB32000D0WZRC1
Internal Part NumberEIS-CX2520DB32000D0WZRC1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX2520DB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±40ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-25°C ~ 75°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX2520DB32000D0WZRC1
Related LinksCX2520DB32, CX2520DB32000D0WZRC1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX2520DB32000D0WZRC1 Details Description
Related parts for CX2520DB32000D0WZRC1
DIODE GEN PURP 200V 60A DO203AB datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853BL/H9992TR 3" datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC BUFF HEX LV CMOS O/D 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS .050 VERT DUAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
Multiformat 216 MHz Video Encoder with Six NSV 14-Bit DACs IC datasheet.pdf