AVX Corporation CX3225GB14745D0HPQZ1
CX3225GB14745D0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB14745D0HPQZ1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB14745D0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB14745D0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB14745D0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB14745D0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB14745D0HPQZ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB14745D0HPQZ1
Related LinksCX3225GB14, CX3225GB14745D0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB14745D0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB14745D0HPQZ1
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 4POS .250 BLUE datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 28SGL 3.18MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf