AVX Corporation CX3225GB16000P0HPQZ1
CX3225GB16000P0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB16000P0HPQZ1
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB16000P0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB16000P0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB16000P0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB16000P0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB16000P0HPQZ1
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB16000P0HPQZ1
Related LinksCX3225GB16, CX3225GB16000P0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB16000P0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB16000P0HPQZ1
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14TSSOP datasheet.pdf
DC ELECTRONIC LOAD 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf