AVX Corporation CX3225GB18432P0HPQCC
CX3225GB18432P0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB18432P0HPQCC
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB18432P0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB18432P0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB18432P0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB18432P0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB18432P0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package3,000
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB18432P0HPQCC
Related LinksCX3225GB18, CX3225GB18432P0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB18432P0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB18432P0HPQCC
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC MMIC 1W POWER AMP 26-33GHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 4.5-28VIN 3.3V datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 51UH 500MA SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 37POS datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf