AVX Corporation CX3225GB24576D0HEQZ1
CX3225GB24576D0HEQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB24576D0HEQZ1
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB24576D0HEQZ1.pdf
Availability of CX3225GB24576D0HEQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB24576D0HEQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB24576D0HEQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB24576D0HEQZ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB24576D0HEQZ1
Related LinksCX3225GB24, CX3225GB24576D0HEQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB24576D0HEQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB24576D0HEQZ1
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
ADM50T/AE50G/X datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf