AVX Corporation CX3225GB32000D0HPQZ1
CX3225GB32000D0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB32000D0HPQZ1
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB32000D0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB32000D0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB32000D0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB32000D0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB32000D0HPQZ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB32000D0HPQZ1
Related LinksCX3225GB32, CX3225GB32000D0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB32000D0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB32000D0HPQZ1
RES SMD 86.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SRL 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A PLUNGER datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMA datasheet.pdf
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 335MA 900 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM datasheet.pdf