AVX Corporation CX3225GB32000P0HPQCC
CX3225GB32000P0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB32000P0HPQCC
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB32000P0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB32000P0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB32000P0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB32000P0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB32000P0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)