AVX Corporation CX3225GB32000P0HPQZ1
CX3225GB32000P0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB32000P0HPQZ1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB32000P0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB32000P0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB32000P0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB32000P0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB32000P0HPQZ1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX3225GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB32000P0HPQZ1
Related LinksCX3225GB32, CX3225GB32000P0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB32000P0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB32000P0HPQZ1
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP LOG 250MHZ 20PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 18MM datasheet.pdf
MICRO 9 M 16" WHT A174 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A datasheet.pdf