Pulse Electronics Corporation CX4005NLT
CX4005NLT picture photo
Mfg. Part Number
CX4005NLT
Manufacturer
Product Category
RF Power Dividers/Splitters
Brief Description
RF SPLITTER/COMBINER
Datasheet Download
CX4005NLT.pdf
Availability of CX4005NLT
QUANTITY
CX4005NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of CX4005NLT
Internal Part NumberEIS-CX4005NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Power Dividers/Splitters
Series-
Packaging*
Insertion Loss3.4dB
Frequency5MHz ~ 250MHz
Specifications-
Size / Dimension-
Package / Case*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX4005NLT
Related LinksCX40, CX4005NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
CX4005NLT Details Description
Related parts for CX4005NLT
IC CNTRLR STEP DOWN 36-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC SGNL BUFFER/REPEAT/SPLTR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf