AVX Corporation CX5032GB10000H0PESZZ
CX5032GB10000H0PESZZ picture photo
Mfg. Part Number
CX5032GB10000H0PESZZ
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 50ppm 12pF 200 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CX5032GB10000H0PESZZ.pdf
Availability of CX5032GB10000H0PESZZ
QUANTITY
CX5032GB10000H0PESZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CX5032GB10000H0PESZZ
Internal Part NumberEIS-CX5032GB10000H0PESZZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX5032GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX5032GB10000H0PESZZ
Related LinksCX5032GB10, CX5032GB10000H0PESZZ Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX5032GB10000H0PESZZ Details Description
Related parts for CX5032GB10000H0PESZZ
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 36PS DL R/A 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 25M 52-QFN datasheet.pdf
IC 250MHZ - 4GHZ VAR ATTEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 16POS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 1% 300W datasheet.pdf