AVX Corporation CX5032GB19200P0HEQZ1
CX5032GB19200P0HEQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX5032GB19200P0HEQZ1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX5032GB19200P0HEQZ1.pdf
Availability of CX5032GB19200P0HEQZ1
QUANTITY
CX5032GB19200P0HEQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX5032GB19200P0HEQZ1
Internal Part NumberEIS-CX5032GB19200P0HEQZ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 12/Nov/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX5032GB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX5032GB19200P0HEQZ1
Related LinksCX5032GB19, CX5032GB19200P0HEQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX5032GB19200P0HEQZ1 Details Description
Related parts for CX5032GB19200P0HEQZ1
IC 2.6A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
VARISTOR 243V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 10MM datasheet.pdf
TVS DIODE 104VWM 168VC AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 2A 100V 6-DIP datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 100A 400V FAST REC datasheet.pdf
CONICAL 0.1MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf