Cardinal Components CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18.pdf
Availability of CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
Internal Part NumberEIS-CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCX532
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
Related LinksCX532Z-A2B3C, CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18 Details Description
Related parts for CX532Z-A2B3C5-70-25.0D18
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC POT DPP 32TAP U/D SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
SGE-1510-2-0590A 00300C datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf