Cardinal Components CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18.pdf
Availability of CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
QUANTITY
CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
Internal Part NumberEIS-CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCX532
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
Related LinksCX532Z-A5B3C, CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18 Details Description
Related parts for CX532Z-A5B3C5-70-25.0D18
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 21POS datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 19.11VC P600 datasheet.pdf
MINI-MZR SHLD SKT STR SGL END datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST ISO PWM 8-UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT datasheet.pdf
INDUCTOR 11.0A 22.0UH SMT datasheet.pdf