Cardinal Components CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18.pdf
Availability of CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
QUANTITY
CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
Internal Part NumberEIS-CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCX532
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
Related LinksCX532Z-A5B3C, CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18 Details Description
Related parts for CX532Z-A5B3C5-70-27.0D18
IC OPAMP VFB 70MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 1.7A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.39A 119 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
60V SOT89 N-channel enhancement mode mosfet IC datasheet.pdf