Cardinal Components CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18.pdf
Availability of CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
QUANTITY
CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
Internal Part NumberEIS-CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCX5
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
Related LinksCX5Z-A5B2C5-, CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18 Details Description
Related parts for CX5Z-A5B2C5-70-7.37280D18
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 349W TO247 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V PWRSTAGE POWER56 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 5POS TIN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 20A datasheet.pdf