Cree Inc. CXA1304-0000-000C0UA20E3
CXA1304-0000-000C0UA20E3 picture photo
Mfg. Part Number
CXA1304-0000-000C0UA20E3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE
Datasheet Download
CXA1304-0000-000C0UA20E3.pdf
Availability of CXA1304-0000-000C0UA20E3
QUANTITY
CXA1304-0000-000C0UA20E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXA1304-0000-000C0UA20E3
Internal Part NumberEIS-CXA1304-0000-000C0UA20E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductCXA LED Array – Cree
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesXLamp® CXA1304
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test343 lm (330 lm ~ 355 lm)
Current - Test400mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)9V
Lumens/Watt @ Current - Test95 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle115°
Features-
Size / Dimension13.35mm L x 13.35mm W
Height1.70mm
Light Emitting Surface (LES)6.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXA1304-0000-000C0UA20E3
Related LinksCXA1304-0000, CXA1304-0000-000C0UA20E3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
CXA1304-0000-000C0UA20E3 Details Description
Related parts for CXA1304-0000-000C0UA20E3
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
COMMAND CONV PARALLEL FOR DSP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 170MA 7.8 OHM datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf