Cree Inc. CXA1510-0000-000N00H440H
CXA1510-0000-000N00H440H picture photo
Mfg. Part Number
CXA1510-0000-000N00H440H
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB CX1510 4000K WHITE SMD
Datasheet Download
CXA1510-0000-000N00H440H.pdf
Availability of CXA1510-0000-000N00H440H
QUANTITY
CXA1510-0000-000N00H440H Order Process
Ship out your order
Specifications of CXA1510-0000-000N00H440H
Internal Part NumberEIS-CXA1510-0000-000N00H440H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesXlamp® CXA1510
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1005 lm (970 lm ~ 1040 lm)
Current - Test250mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test112 lm/W
Current - Max450mA
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle115°
Features-
Size / Dimension15.85mm L x 15.85mm W
Height1.70mm
Light Emitting Surface (LES)8.90mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXA1510-0000-000N00H440H
Related LinksCXA1510-0000, CXA1510-0000-000N00H440H Datasheet, Cree Inc. Distributor
CXA1510-0000-000N00H440H Details Description
Related parts for CXA1510-0000-000N00H440H
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
IC MPU 128K 16MHZ IND 80-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METRAL 4000 SIGNAL HDR datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 5A datasheet.pdf
LED PROTECTOR BI 9V DO214 2L datasheet.pdf