Cree Inc. CXA2011-0000-000P00G040H
CXA2011-0000-000P00G040H picture photo
Mfg. Part Number
CXA2011-0000-000P00G040H
Brief Description
LED ARRAY ANSI WHITE SCREW MOUNT
Datasheet Download
CXA2011-0000-000P00G040H.pdf
Availability of CXA2011-0000-000P00G040H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CXA2011-0000-000P00G040H Order Process
Ship out your order
Specifications of CXA2011-0000-000P00G040H
Internal Part NumberEIS-CXA2011-0000-000P00G040H
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test840 lm (780 lm ~ 900 lm)
Current - Test270mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)40V
Lumens/Watt @ Current - Test78 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.00mm L x 22.00mm W
Height2.28mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXA2011-0000-000P00G040H
Related LinksCXA2011-0000, CXA2011-0000-000P00G040H Datasheet, Cree Inc. Distributor
CXA2011-0000-000P00G040H Details Description
Related parts for CXA2011-0000-000P00G040H
ROUND SPACER 0.171" NYLON 1" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf