Winchester Electronics CXB300EZOR
CXB300EZOR picture photo
Mfg. Part Number
CXB300EZOR
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN BOOT FOR CAT6 EZ RJ45 PLUGS
Datasheet Download
CXB300EZOR.pdf
Availability of CXB300EZOR
QUANTITY
CXB300EZOR Order Process
Ship out your order
Specifications of CXB300EZOR
Internal Part NumberEIS-CXB300EZOR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Accessories
SeriesEZ RJ45™
Accessory TypeBoot
For Use With/Related ProductsCat6 EZ RJ45™ Plugs
FeaturesStrain Relief
ColorOrange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXB300EZOR
Related LinksCXB30, CXB300EZOR Datasheet, Winchester Electronics Distributor
CXB300EZOR Details Description
Related parts for CXB300EZOR
CONVERTER DC/DC -32V OUT -100MA datasheet.pdf
CAP 220MF -20% +80% 5V T/H datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PROG DIV-BY-N COUNTER 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 30POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
3/64 INCH HST BK PF-3/64-1BK datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
150UF 16V 6,5X18MM 85C 3000H datasheet.pdf