Luminus Devices Inc. CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5.pdf
Availability of CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
QUANTITY
CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package275
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-11
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1335 lm (Typ)
Current - Test320mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test119 lm/W
Current - Max640mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension18.50mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)10.80mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
Related LinksCXM-11-50-80, CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CXM-11-50-80-36-AA00-F2-5
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
POT 100K OHM 0.08W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CABLE 40POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 333MHZ 60BGA datasheet.pdf