Luminus Devices Inc. CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-14
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1645 lm (Typ)
Current - Test480mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test98 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension18.50mm L x 18.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-14-35-95, CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-14-35-95-36-AA00-F2-2
IC ADC 8BIT 40MSPS 20-SSOP T/R datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 81.7A LFPAK datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf