Luminus Devices Inc. CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
Brief Description
LED COB WHT 13.5MM 5000K 80CRI
Datasheet Download
CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5.pdf
Availability of CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
QUANTITY
CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test480mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max1A
Features-
Size / Dimension18.50mm L x 18.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
Related LinksCXM-14-50-80, CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CXM-14-50-80-36-AA00-F2-5
XFRMR LAMINATED 1.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 18V SOT363 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
5P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf