Luminus Devices Inc. CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
Brief Description
LED COB WHT 17.5MM 2700K 95CRI
Datasheet Download
CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2283 lm (2225 lm ~ 2340 lm)
Current - Test800mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test81 lm/W
Current - Max1.6A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-18-27-95, CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-18-27-95-36-AA00-F2-2
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 10A SCREW RLRADJ7050084 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf