Luminus Devices Inc. CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT 17.5MM 3000K 90CRI
Datasheet Download
CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test800mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max1.6A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-18-30-90, CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-18-30-90-36-AA00-F2-3
HEATSHRINK LABEL 1/4" X 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC HORN DRIVER DUAL 8SOIC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf