Luminus Devices Inc. CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
Brief Description
LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD
Datasheet Download
CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-22
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test5110 lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test111 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)23.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
Related LinksCXM-22-27-80, CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-22-27-80-36-AC00-F2-3
IC OTP 512KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 22.1184MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
PDU 3-PHASE METERED 208V 120V datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf