Luminus Devices Inc. CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
Brief Description
LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD
Datasheet Download
CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-22
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3755 lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test81 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)23.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
Related LinksCXM-22-27-95, CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-22-27-95-36-AC00-F2-3
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
CONN BACKNUT SEALED SZ 4 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf