Luminus Devices Inc. CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2.pdf
Availability of CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
QUANTITY
CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-22
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test5400 lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test121 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
Related LinksCXM-22-30-80, CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
Connector Header 27 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 50K 16UTQFN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMCJ datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 2M, 110VAC datasheet.pdf