Luminus Devices Inc. CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-22
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test6060 lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Related LinksCXM-22-40-70, CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 220 OHM 400MA 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS SKT datasheet.pdf