Luminus Devices Inc. CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-22
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test6060 lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Related LinksCXM-22-40-70, CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-22-40-70-36-AC00-F2-2
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
IC RADIO RX ANLG/DGTL 48QFN datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDR 13POS 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf