Luminus Devices Inc. CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test430 lm (420 lm ~ 440 lm)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)17.5V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
Current - Max480mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
Related LinksCXM-6-27-80-, CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-6-27-80-18-AA00-F2-3
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS 11ROW VERT datasheet.pdf
CONNECTOR PUSHER datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf