Luminus Devices Inc. CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
Brief Description
LED COB WHT 6.3MM 3000K 90CRI
Datasheet Download
CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test385 lm (375 lm ~ 395 lm)
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test92 lm/W
Current - Max240mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension8.90mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-6-30-90-, CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-6-30-90-36-AA00-F2-2
IC MPU SUPERVISORY 4.63V SOT23 datasheet.pdf
IC SEQUENCER RESET PB 5V 8-SOIC datasheet.pdf
TRANSLATOR 2BIT FST BUS SW US8 datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
4W 2X 15V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES 470 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC TCXO 26.00MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf