Luminus Devices Inc. CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test385 lm (375 lm ~ 395 lm)
Current - Test480mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)8.8V
Lumens/Watt @ Current - Test91 lm/W
Current - Max960mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
Related LinksCXM-6-30-90, CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-6-30-90-9-AA00-F2-2
THERMISTOR NTC 200K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
KIT APPLICATION DEV ADS FSL711X datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 30POS .050 R/A datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY PG36 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOD IPM 600V 10A 25-SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf