Luminus Devices Inc. CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3.pdf
Availability of CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
QUANTITY
CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
Internal Part NumberEIS-CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test343 lm (335 lm ~ 350 lm)
Current - Test480mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)8.8V
Lumens/Watt @ Current - Test81 lm/W
Current - Max960mA
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
Related LinksCXM-6-30-95, CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3 Details Description
Related parts for CXM-6-30-95-9-AA00-F1-3
IC SUPERVISOR MPU 2.63V WD 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TRF3710 datasheet.pdf
BOARD EVAL DIFF LVPECL FANOUT datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
GDT 500V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf