Luminus Devices Inc. CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5.pdf
Availability of CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
QUANTITY
CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max240mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
Related LinksCXM-6-50-90-, CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CXM-6-50-90-36-AA00-F2-5
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 2W AC SPST 2M datasheet.pdf