Luminus Devices Inc. CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
Brief Description
LED COB WHT 9MM 2700K 90CRI
Datasheet Download
CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package300
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-9
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test703 lm (685 lm ~ 720 lm)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test84 lm/W
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension15.00mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-9-27-90-, CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-9-27-90-36-AA00-F2-2
TRANSISTOR UHF/VHF NPN SOT23-3 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG HEX INV 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7S SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 40W datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
IC MCU 32KB FLASH LIN TXRX 48QFN datasheet.pdf
12MM SLD ASSY RCPT 1X6 MID LTGY datasheet.pdf