Luminus Devices Inc. CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
Brief Description
LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD
Datasheet Download
CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-9
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test680 lm (Typ)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test79 lm/W
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.50mm L x 13.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
Related LinksCXM-9-27-95-, CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-9-27-95-36-AC00-F2-3
RES SMD 360 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 600V 150A TO-93 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1COAX+2LV PIN datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf