Luminus Devices Inc. CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1010 lm (Typ)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test120 lm/W
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.50mm L x 13.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
Related LinksCXM-9-35-80-, CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-9-35-80-36-AC00-F2-3
CAP CER 5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 37.4OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 16-TSSOP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf