Luminus Devices Inc. CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
Brief Description
LED COB WHT 9MM 4000K 80CRI
Datasheet Download
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package300
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1025 lm (1000 lm ~ 1050 lm)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test122 lm/W
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension15.00mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-9-40-80-, CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-9-40-80-36-AA00-F2-2
CAP TRIMMER 1.4-3PF 100V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 409MA 1.2 OHM datasheet.pdf