Luminus Devices Inc. CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT 9MM 4000K 80CRI
Datasheet Download
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package300
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test240mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension15.00mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-9-40-80-, CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-9-40-80-36-AA00-F2-3
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.15A WLP4B datasheet.pdf
IC CLOCK/DATA RECOVERY LP 20-QFN datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SHORT PULSE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO204AL datasheet.pdf