Luminus Devices Inc. CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB WHT 9MM 5000K 80CRI
Datasheet Download
CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package300
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1035 lm (1010 lm ~ 1060 lm)
Current - Test240mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test123 lm/W
Current - Max530mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension15.00mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-9-50-80-, CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-9-50-80-36-AA00-F2-3
RES SMD 16K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8DFN datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 12KV RADIAL datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf