Cypress Semiconductor CY22150KFC
CY22150KFC picture photo
Mfg. Part Number
CY22150KFC
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN PROG 16-TSSOP
Datasheet Download
CY22150KFC.pdf
Availability of CY22150KFC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY22150KFC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY22150KFC
Internal Part NumberEIS-CY22150KFC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeClock Generator, Fanout Distribution
PLLYes
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputCMOS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:6
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max200MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY22150KFC
Related LinksCY221, CY22150KFC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY22150KFC Details Description
Related parts for CY22150KFC
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 52.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 405MA 2.65 OHM TH datasheet.pdf