Cypress Semiconductor CY22800FXC-022A
CY22800FXC-022A picture photo
Mfg. Part Number
CY22800FXC-022A
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Datasheet Download
CY22800FXC-022A.pdf
Availability of CY22800FXC-022A
QUANTITY
CY22800FXC-022A Order Process
Ship out your order
Specifications of CY22800FXC-022A
Internal Part NumberEIS-CY22800FXC-022A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesCY22800FXC-022A Application Note
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator
PLLYes
InputClock, Crystal
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max100MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply3.14 V ~ 3.47 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY22800FXC-022A
Related LinksCY22800, CY22800FXC-022A Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY22800FXC-022A Details Description
Related parts for CY22800FXC-022A
DIODE ZENER 28V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 205 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 8SIP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 27A 1800V FO-B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf