Cypress Semiconductor CY22800FXC-023A
CY22800FXC-023A picture photo
Mfg. Part Number
CY22800FXC-023A
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Datasheet Download
CY22800FXC-023A.pdf
Availability of CY22800FXC-023A
QUANTITY
CY22800FXC-023A Order Process
Ship out your order
Specifications of CY22800FXC-023A
Internal Part NumberEIS-CY22800FXC-023A
Cypress InstaClock™ Programmable Clock Generator Kit and IC's
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
PLLYes
Main PurposeMPEG-2, DTV, STB
InputCrystal or Other
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max54MHz
Voltage - Supply3.14 V ~ 3.47 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY22800FXC-023A
Related LinksCY22800, CY22800FXC-023A Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY22800FXC-023A Details Description
Related parts for CY22800FXC-023A
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHT/GRY 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED MOD PIXUS STAR 5000K WHITE datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf