Cypress Semiconductor CY241V8ASXC-14
CY241V8ASXC-14 picture photo
Mfg. Part Number
CY241V8ASXC-14
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN MPEG W/VCXO 8SOIC
Datasheet Download
CY241V8ASXC-14.pdf
Availability of CY241V8ASXC-14
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY241V8ASXC-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CY241V8ASXC-14
Internal Part NumberEIS-CY241V8ASXC-14
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package97
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeClock Generator
PLL-
Input-
Output-
Number of Circuits-
Ratio - Input:Output-
Differential - Input:Output-
Frequency - Max-
Divider/Multiplier-
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY241V8ASXC-14
Related LinksCY241V8, CY241V8ASXC-14 Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY241V8ASXC-14 Details Description
Related parts for CY241V8ASXC-14
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
ISOLATED AMP 2 CHAN DIN RAIL datasheet.pdf
VARISTOR 56V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf