Cypress Semiconductor CY25100SXC-064T
CY25100SXC-064T picture photo
Mfg. Part Number
CY25100SXC-064T
Datasheet Download
CY25100SXC-064T.pdf
Availability of CY25100SXC-064T
QUANTITY
CY25100SXC-064T Order Process
Ship out your order
Specifications of CY25100SXC-064T
Internal Part NumberEIS-CY25100SXC-064T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginCopper Wire Bonds/Transfer 14/Jun/2013
Qualification Tape Supplier 18/Mar/2014
GSMC Manufacture Merger 15/May/2014
PCN PackagingNew Tray and TR Materials 13/Dec/2013
Standard Package2,500
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY25100SXC-064T
Related LinksCY25100, CY25100SXC-064T Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY25100SXC-064T Details Description
Related parts for CY25100SXC-064T
ROUND STANDOFF 4-40 ALUM 5/8" datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/A3047W/X 2" datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 37POS datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf